Skip to main content

Kā dibināt uzņēmumu

By 22 decembris, 2023Pamācības
kā dibināt uzņēmumu - sia dibināšana

Vai vēlaties zināt, kā dibināt uzņēmumu 2024. gadā? SIA dibināšana prasa dažus vienkāršus un secīgus soļus. Par tiem uzzināsiet šajā rakstā. Tiesa, mēs neaplūkosim Komerclikuma normas un dokumentu sastādīšanas nianses. Tas nebūs nepieciešams, jo lielāko daļu esam izdarījuši Jūsu vietā. Starp citu, info par to, kā dibināt mazkapitāla SIA atradīsiet citā rakstā. Jums ir jāveic šādus soļus:

 1. Sagatavojiet dokumentus

  Lai taupītu Jūsu laiku, esam sagatavojuši SIA dibināšanas dokumentus (paraugus) praktiski visām dibināšanas situācijām. Jums atliks tikai izvēlēties sev atbilstošo variantu. Minūtes laikā savā e-pastā saņemsiet pareizi aizpildītus, visus iesniedzamos dokumentus. Jūsu vienīgais uzdevums būs tajos norādīto informāciju aizstāt ar sev aktuālo (savu vārdu, personas kodu, adresi u.tml.)

 2. Piemeklējiet juridisko adresi

  Jūsu uzņēmumu būs nepieciešams piereģistrēt konkrētā adresē. Uz to, piemēram, valsts iestādes sūtīs valdei adresētu korespondenci. Šī adrese var piederēt Jums, kādam Jūsu paziņam, vai arī varat to vienkārši iznomāt. Ja juridiskā adrese nepieder Jums, tās īpašniekam būs jāparaksta juridiskās adreses īpašnieka piekrišana, ko atradīsiet dokumentu pakā. Vairākos dokumentos būs jānorāda pilnu juridisko adresi un tās kadastra apzīmējumu. To varēsiet noskaidrot Valsts adrešu reģistrā.

 3. Atveriet bankā pagaidu kontu

  Nākamais solis būs atvērt uzņēmumam pagaidu kontu Jums saistošā bankā. Lai to izdarītu, apmeklējiet bankas mājas lapu un meklējiet iespēju uzsākt pagaidu konta atvēršanu. To varēsiet izdarīt ātri un ērti (attālināti), ja esat jau konkrētās bankas klients kā privātpersona. Ja neesat, tad kontu varēsiet atvērt klātienē, kādā no bankas filiālēm. Konta atvēršanas procesā būs nepieciešams iesniegt aizpildītu vienu no dibināšanas dokumentiem – dibināšanas līgumu / lēmumu.

 4. Ieskaitiet kontā pamatkapitālu

  Pilna kapitāla SIA pamatkapitāls sastādīs vismaz 2800 eiro. Dibināšanas lēmumā / līgumā norādīsiet, kādā apmērā katrs dibinātājs ieskaitīs naudu jaunatvērtajā uzņēmuma kontā. To būs jāizdara līdz dokumentu iesniegšanai UR. Pēc naudas pārskaitījuma katram dibinātājam būs jāsaglabā maksājuma uzdevumu! Dokumentā Dalībnieku reģistra nodalījums Nr.1 kā dokumenta sastādīšanas datumu norādīsiet to, kad pēdējais dibinātājs ir iemaksājis savu daļu pagaidu kontā.

 5. Parakstiet dokumentus

  Visus iesniedzamos dokumentus no katra dibinātāja puses būs jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu. Šim nolūkam varat izmantot eParaksts, bez maksas pieteikties eParaksts mobile vai bez maksas izmantot daudziem tik labi pazīstamo Smart-ID aplikāciju viedtālrunī.

 6. Iesniedziet dokumentus

  Kolīdz dokumenti ir sagatavoti un elektroniski parakstīti, tostarp, pagaidu kontā ir iemaksāts pamatkapitāls, varat dokumentus iesniegt UR. To varēsiet izdarīt caur UR Pakalpojumu portālu, pakalpojumu klāstā atlasot “Jaunas SIA reģistrācija (1 dibinātājs?)“. Iesniegšanas procesā varēsiet veikt arī valsts nodevas apmaksu 75 eiro apmērā.

 7. Noformējiet pastāvīgo kontu

  Visbeidzot, Jums ir nepieciešams pagaidu kontu pārformēt par pastāvīgo kontu. To varēsiet izdarīt bankas mājas lapā. Pēc autentificēšanās meklēsiet šādu opciju, ievadīsiet nupat dibinātā uzņēmuma reģistrācijas numuru un lieta būs darīta. Apsveicam – lai veicas ar uzņēmējdarbību!

P.S. Nepieciešamības gadījumā varat pasūtīt dokumentu sagatavošanu un iesniegšanu Jūsu vietā.