Skip to main content

Kā dibināt uzņēmumu

By 27 februāris, 2023Pamācības
kā dibināt uzņēmumu - sia dibināšana

Vai vēlaties zināt, kā dibināt uzņēmumu 2023. gadā? SIA dibināšana prasa dažus vienkāršus un secīgus soļus. Par tiem uzzināsiet šajā rakstā. Tiesa, mēs neaplūkosim Komerclikuma normas un dokumentu sastādīšanas nianses. Tas nebūs nepieciešams, jo lielāko daļu esam izdarījuši Jūsu vietā. Starp citu, info par to, kā dibināt mazkapitāla SIA atradīsiet citā rakstā. Jums ir jāveic šādus soļus:

 1. Sagatavojiet dokumentus

  Lai taupītu Jūsu laiku, esam sagatavojuši SIA dibināšanas dokumentus (paraugus) praktiski visām dibināšanas situācijām. Jums atliks tikai izvēlēties sev atbilstošo variantu. Minūtes laikā savā e-pastā saņemsiet pareizi aizpildītus, visus iesniedzamos dokumentus. Jūsu vienīgais uzdevums būs tajos norādīto informāciju aizstāt ar sev aktuālo (savu vārdu, personas kodu, adresi u.tml.)

 2. Piemeklējiet juridisko adresi

  Jūsu uzņēmumu būs nepieciešams piereģistrēt konkrētā adresē. Uz to, piemēram, valsts iestādes sūtīs valdei adresētu korespondenci. Šī adrese var piederēt Jums, kādam Jūsu paziņam, vai arī varat to vienkārši iznomāt. Ja juridiskā adrese nepieder Jums, tās īpašniekam būs jāparaksta juridiskās adreses īpašnieka piekrišana, ko atradīsiet dokumentu pakā. Vairākos dokumentos būs jānorāda pilnu juridisko adresi un tās kadastra apzīmējumu. To varēsiet noskaidrot Valsts adrešu reģistrā.

 3. Atveriet bankā pagaidu kontu

  Nākamais solis būs atvērt uzņēmumam pagaidu kontu Jums saistošā bankā. Lai to izdarītu, apmeklējiet bankas mājas lapu un meklējiet iespēju uzsākt pagaidu konta atvēršanu. To varēsiet izdarīt ātri un ērti (attālināti), ja esat jau konkrētās bankas klients kā privātpersona. Ja neesat, tad kontu varēsiet atvērt klātienē, kādā no bankas filiālēm. Konta atvēršanas procesā būs nepieciešams iesniegt aizpildītu vienu no dibināšanas dokumentiem – dibināšanas līgumu / lēmumu.

 4. Ieskaitiet kontā pamatkapitālu

  Pilna kapitāla SIA pamatkapitāls sastādīs vismaz 2800 eiro. Dibināšanas lēmumā / līgumā norādīsiet, kādā termiņā un apmērā katrs dibinātājs ieskaitīs naudu jaunatvērtajā uzņēmuma kontā. Ideālā gadījumā to izdarīsiet dokumentu sastādīšanas brīdī, pirms to iesniegšanas Uzņēmumu reģistrā (UR). Apmaksas datumu norādīsiet arī dokumentā – Dalībnieku reģistra nodalījums Nr. 1. Pēc naudas pārskaitījuma katram dibinātājam būs jāsaglabā maksājuma uzdevumu! Tos visus būs nepieciešams pievienot pārējiem iesniedzamajiem dokumentiem.

 5. Apmaksājiet valsts nodevu

  Nākamais solis būs apmaksāt valsts nodevu, kas pilna kapitāla SIA gadījumā ir 75 eiro. To no sava privātā konta pārskaitīsiet uz: Valsts kase, konta numurs – LV84TREL1060190913200. Maksājuma mērķī norādiet, ka šis pārskaitījums ir valsts nodevas apmaksa par SIA X dibināšanu. Pēc pārskaitījuma veikšanas noteikti saglabājiet maksājuma uzdevumu! To būs jāpievieno pārējiem dokumentiem.

 6. Iesniedziet dokumentus UR

  Visus iesniedzamos dokumentus, izņemot bankas maksājuma uzdevumus, ir jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu. Ja jums nav eParaksta, varat izmantot alternatīvas – eDoks vai Dokobit. Dokumentus, kur tas būs nepieciešams, parakstīs visi dibināšanas procesā iesaistītie cilvēki. Jāparaksta ir katru dokumentu atsevišķi, un, ja to ir jāparaksta vairākiem cilvēkiem – visi paraksta vienu eksemplāru. Tālāk šos dokumentus varēsiet iesniegt portālā Latvija.lv. Pēc autentifikācijas piekritīsiet noteikumiem, uzsāksiet jaunu pakalpojumu un izvēlēsieties jauna subjekta / juridiska fakta reģistrāciju. UR lēmumu par uzņēmuma reģistrāciju saņemsiet 1-3 darba dienu laikā.

 7. Noformējiet pastāvīgo kontu

  Visbeidzot, Jums ir nepieciešams pagaidu kontu pārformēt par pastāvīgo kontu. To varēsiet izdarīt bankas mājas lapā. Pēc autentificēšanās meklēsiet šādu opciju, ievadīsiet nupat dibinātā uzņēmuma reģistrācijas numuru un lieta būs darīta. Apsveicam – lai veicas ar uzņēmējdarbību!