Lai notiktu SIA likvidācija, Jums dažādās iestādēs būs jāiesniedz dažādus ar uzņēmuma likvidēšanu saistītus dokumentus. Lai taupītu Jūsu laiku, esam Jums sarūpējuši pilnīgi visu iesniedzamo dokumentu paraugus.
SIA Likvidācijas dokumenti
- Ērti rediģējami un pielāgojami
- 100% pareizi aizpildīti dokumenti
- Aktualizēti 2025. gada prasībām
Dalībnieku sapulces protokols
Lai SIA likvidācija varētu sākties, būs nepieciešams sasaukt dalībnieku sapulci (kas var būt tikai formāla – uz papīra) un kopīgi visiem dalībniekiem (līdzīpašniekiem) nobalsojot par likvidēšanas uzsākšanu, valdes atcelšanu un likvidatora iecelšanu. Likvidators visbiežāk ir kāds no agrākajiem valdes locekļiem. Visas šīs darbības tiks atspoguļotas šajā dokumentā – dalībnieku sapulces protokolā.
Dalībnieka lēmums
Dalībnieka lēmums pēc būtības ir tas pats dokuments, kas augstāk minētais Dalībnieku sapulces protokols. Abu mērķis ir rakstiski piefiksēt lēmumu uzsākt uzņēmuma likvidēšanas procesu un veikt izmaiņas sabiedrības izpildinstitūcijas sastāvā. Atšķiras tikai tas, ka šajā gadījumā uzņēmumā ir viens dalībnieks (īpašnieks), kurš vienpersoniski var pieņem augstāk minētos lēmumus.
KR13 pieteikuma veidlapa
Tālāk jau Uzņēmumu reģistram būs jāiesniedz veidlapu, kurā būs minēta informācija par iecelto likvidatoru (retos gadījumos – likvidatoriem), likvidācijas uzsākšanas iemesliem, plānoto termiņu, kas, visbiežāk, būs robežās no 1 līdz 3 mēnešiem, kā arī adresi, uz kuru kreditoriem sūtīt savus pieteikumus (pat ja kreditoru nav). Noslēgumā šo pieteikumu parakstīs aizejošā uzņēmuma valde.
Paziņojums VID
Likums uzliek par pienākumu uzņēmuma likvidatoram informēt Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par kapitālsabiedrības likvidācijas procesa uzsākšanu. To ir jāizdara ne vēlāk, kā 10 dienas pēc Uzņēmumu reģistra apstiprinājuma par uzsākto likvidēšanas procesu. Šis paziņojums ir īss, lakonisks, informatīvs un dziļi formāls. VID no likvidatora aktīvi gaidīs pavisam citus dokumentus.
Paziņojums kreditoriem
Pēc tam, kad Uzņēmumu reģistrs ir akceptējis šī procesa uzsākšanu un laikraksts “Latvijas Vēstnesis” ir publicējis par to ierakstu, varat sākt laika atskaiti termiņam, kurā kreditori var iesniegt savus pieprasījumus. Protams, ja uzņēmumam vispār ir kreditori. Ja ir, tad likvidatoram viņus būs jāinformē par uzsākto likvidēšanas procesu, nosūtot speciālus paziņojumus par termiņu un korespondences adresi.
Dažādi grāmatvedības dokumenti
Likvidatoram sadarbībā ar uzņēmuma grāmatvežiem būs jāsagatavo vairāki dokumenti – likvidācijas sākuma finanšu pārskats, slēguma finanšu pārskats, uzņēmuma mantas sadales plāns (ja uzņēmumam tāda ir). Šo dokumentu paraugi gan neietilpst mūsu pakā. Slēguma finanšu pārskatu būs jānosūta gan VID, gan UR (UR gadījumā – kopā ar KR14 pieteikuma veidlapu).
Iesniegums Nacionālajam arhīvam
Procesa laikā likvidatoram būs jālūdz Latvijas Nacionālo arhīvu (iesnieguma formā) glabāt būtiskus (ilglaicīgi glabājamus) uzņēmuma dokumentus, piemēram, statūtus, dibināšanas un likvidēšanas dokumentus u.tml. Arhīvam būs pienākums šos dokumentus glabāt 75 un vairāk gadus. Tāpat likvidators informēs arhīvu par to, kur glabāsies īslaicīgi glabājamie uzņēmuma dokumenti.
KR14 pieteikuma veidlapa
Visbeidzot, Uzņēmumu reģistram (UR) būs jāiesniedz KR14 pieteikuma veidlapa, kurā likvidators informēs iestādi par to, ka SIA likvidācijas process ir veiksmīgi pabeigts – kreditori ir atguvuši parādus, uzņēmuma īpašnieki ir tikuši pie pāri palikušās mantas un nekas no tā visa nav apstrīdēts tiesā. Šim dokumentam būs jāpievieno arī Slēguma finanšu pārskatu, ko sagatavos Jūsu grāmatvedis.