Skip to main content

Kā dibināt mazkapitāla SIA

By 27 februāris, 2023Pamācības
kā dibināt mazkapitāla sia

Ja vēlaties zināt, kā dibināt mazkapitāla SIA 2023. gadā, tad šis raksts ir domāts tieši Jums! Uzņēmuma reģistrācija prasīs 5 vienkāršus soļus, ko mierīgi paveiksiet 1 dienas laikā. Bet ja tomēr Jums padomā bija pilna kapitāla SIA dibināšana, tad informāciju par to atradīsiet citā rakstā.

 1. Sagatavojiet dokumentus

  Visu dibināšanai nepieciešamo dokumentu piemeklēšana var prasīt pat vairākas dienas. Tādēļ, lai taupītu Jūsu laiku, esam sagatavojuši dokumentu komplektus praktiski visām dibināšanas situācijām. Tos varēsiet saņemt savā e-pastā un to pielāgošana Jūsu situācijai aizņems vien dažas minūtes.

 2. Piemeklējiet juridisko adresi

  Nākamais solis būs piemeklēt adresi, kurā piereģistrēt uzņēmumu. Tas nepieciešams, lai, piemēram, valsts un pašvaldību iestādēm būtu vieta, uz kurieni sūtīt Jūsu uzņēmumam adresētu korespondenci. Savu uzņēmumu droši varat reģistrēt sev piederošā nekustamajā īpašumā. Ja Jums tāda nav, varat apjautāties draugiem vai paziņām, vai vienkārši iznomāt juridisko adresi. Tādā gadījumā adreses īpašniekam būs jāaizpilda arī dokumentu, ko atradīsiet mūsu sagatavotajā dokumentu paraugu komplektā – juridiskās adreses īpašnieka piekrišanu.

 3. Samaksājiet valsts nodevu

  Mazkapitāla SIA gadījumā valsts nodevas apmērs ir tikai 20 eiro. To no sava privātā konta pārskaitiet uz [Valsts kase; LV84TREL1060190913200]. Maksājuma mērķī norādiet, ka veicat valsts nodevas apmaksu par SIA X dibināšanu. Pēc maksājuma veikšanas neaizmirstiet saglabāt maksājuma uzdevumu!

 4. Iesniedziet dokumentus

  Kad esat aizpildījuši dokumentu paraugu pakā atrodamos dokumentus, ievadot informāciju par sevi un savu topošo uzņēmumu, parakstiet tos ar drošu elektronisko parakstu! Katru dokumentu ir nepieciešams parakstīt atsevišķi. Un, ja dibinātāji ir vairāki, tad atsevišķu dokumentu gadījumā (piemēram, dibināšanas līgums) visiem būs jāparaksta vienu eksemplāru. Ja jums nav pieejams eParaksts, varat izmantot citas alternatīvas, piemēram, eDoks vai Dokobit. Kad dokumenti ir parakstīti, varat tos iesniegt Uzņēmumu reģistram (UR), paralēli pievienojot arī maksājuma uzdevumu par valsts nodevas apmaksu. Dokumentus elektroniski varat iesniegt caur portālu Latvija.lv

 5. Atveriet uzņēmuma kontu

  Pēc tam, kad esat saņēmuši apstiprinājumu par uzņēmuma reģistrāciju (parasti tas notiek 1-3 darba dienu laikā), varat atvērt uzņēmuma bankas kontu. Šādu opciju atradīsiet bankas mājas lapā. Kurā bankā to darīt – tas ir katra paša gaumes jautājums. Ja jau esat konkrētās bankas klients kā privātpersona, tad uzņēmuma konta atvēršana varēs notikt attālināti. Pēc tam, kad konts ir atvērts, tajā ieskaitīsiet pamatkapitālu tādā apmērā, kādu norādījāt dibināšanas lēmumā / līgumā.

Tas arī viss – lai veicas ar uzņēmējdarbību! 🙂