Skip to main content

Kā dibināt mazkapitāla SIA

By 22 decembris, 2023Pamācības
kā dibināt mazkapitāla sia

Ja vēlaties zināt, kā dibināt mazkapitāla SIA 2024. gadā, tad šis raksts ir domāts tieši Jums! Uzņēmuma reģistrācija prasīs 5 vienkāršus soļus, ko mierīgi paveiksiet 1 dienas laikā. Bet ja tomēr Jums padomā bija pilna kapitāla SIA dibināšana, tad informāciju par to atradīsiet citā rakstā.

 1. Sagatavojiet dokumentus

  Visu dibināšanai nepieciešamo dokumentu piemeklēšana var prasīt pat vairākas dienas. Tādēļ, lai taupītu Jūsu laiku, esam sagatavojuši dokumentu komplektus praktiski visām dibināšanas situācijām. Tos varēsiet saņemt savā e-pastā, un to pielāgošana Jūsu situācijai aizņems vien dažas minūtes.

 2. Piemeklējiet juridisko adresi

  Nākamais solis būs piemeklēt adresi, kurā piereģistrēt uzņēmumu. Tas nepieciešams, lai, piemēram, valsts un pašvaldību iestādēm būtu vieta, uz kurieni sūtīt Jūsu uzņēmumam adresētu korespondenci. Savu uzņēmumu droši varat reģistrēt sev piederošā nekustamajā īpašumā. Ja Jums tāda nav, varat apjautāties draugiem vai paziņām, vai vienkārši iznomāt juridisko adresi.

 3. Atveriet pagaidu kontu

  Kad dokumenti ir sagatavoti, varat sazināties ar Jums tīkamāko banku un lūgt instrukcijas uzņēmuma pagaidu konta atvēršanai. Paredzams, ka banka lūgs parakstītu dibināšanas lēmumu / dibināšanas līgumu, un, ļoti iespējams, konta atvēršana notiks klātienē. Kad konts ir atvērts – tajā ieskaitīsiet pamatkapitālu un saglabāsiet maksājuma uzdevumus.

 4. Parakstiet dokumentus

  Visus iesniedzamos dokumentus no katra dibinātāja puses būs jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu. Šim nolūkam varat izmantot eParaksts, bez maksas pieteikties eParaksts mobile vai bez maksas izmantot daudziem tik labi pazīstamo Smart-ID aplikāciju viedtālrunī.

 5. Iesniedziet dokumentus

  Kad esat dokumentu paraugos ievadījuši info par sevi un savu uzņēmumu, kā arī parakstījuši dokumentus, varat tos kopā ar maksājuma uzdevumiem par pamatkapitāla apmaksu iesniegt Uzņēmumu reģistram. To varēsiet izdarīt UR Pakalpojumu portālā, kur iesniegšanas procesā varēsiet arī apmaksāt valsts nodevu 20 eiro apmērā.

Tas arī viss – lai veicas ar uzņēmējdarbību! 🙂
P.S. Varat arī pasūtīt individuālu dokumentu sagatavošanu un iesniegšanu Jūsu vietā.