Skip to main content

Kā palielināt pamatkapitālu

By janvāris 1st, 2022Pamācības
kā palielināt pamatkapitālu sia

Ja vēlaties zināt, kā palielināt pamatkapitālu, tad atrodaties īstajā vietā! Uzņēmuma pamatkapitāla palielināšana prasa 4 vienkāršus soļus. Par tiem sīkāk uzzināsiet šajā rakstā:

 1. Sagatavojiet dokumentus

  Esam Jums sagatavojuši visus nepieciešamos dokumentu paraugus – praktiski visām pamatkapitāla palielināšanas situācijām. Tos varēsiet ērti rediģēt un dažu minūšu laikā savadīt informāciju par sevi un savu uzņēmumu. Principā, ja Jums ir dokumenti, tad 90% darba jau ir padarīts.

 2. Apmaksājiet pamatkapitālu

  Atkarībā no pamatkapitāla palielināšanas veida mainīsies arī tā apmaksas kārtība. Naudas ieguldījuma gadījumā katram no uzņēmuma dalībniekiem, proporcionāli sev piederošajam daļu skaitam, ir jāieskaita attiecīgu summu uzņēmuma kontā no sava privātā konta. Pēc maksājuma veikšanas ir jāsaglabā maksājuma uzdevumu! Mantiska ieguldījuma gadījumā vispirms to būs jānovērtē sertificētam vērtētājam. Pēc tam, aizpildot pieņemšanas – nodošanas aktu, to varēsiet nodot uzņēmuma rīcībā. Gadījumā, ja pamatkapitālu plānojat palielināt no peļņas vai rezervēm, tad tās procedūras veiks Jūsu grāmatvedis – Jums atliks tikai dokumentu sastādīšanas daļa.

 3. Pārskaitiet valsts nodevu

  Valsts nodevas apmērs ir 40 eiro. To pārskaitiet uz [Valsts kase; LV84TREL1060190913200]. Maksājuma mērķī norādiet, ka veicat valsts nodevas apmaksu par SIA X pamatkapitāla palielināšanu. Pēc naudas pārskaitījuma no sava privātā vai uzņēmuma konta, saglabājiet maksājuma uzdevumu!

 4. Iesniedziet dokumentus

  Visiem iesniedzamajiem dokumentiem, izņemot maksājumu uzdevumus, ir jābūt parakstītiem no visu iesaistīto personu puses ar drošiem elektroniskajiem parakstiem. Ja jums nav iespēju izmanot eParakstu, varat izvēlēties kādu no bezmaksas alternatīvām – eDoks vai Dokobit. Dokumentus ir jāiesniedz Uzņēmumu reģistrā caur portālu Latvija.lv