Skip to main content

Kā palielināt pamatkapitālu

By 22 decembris, 2023Pamācības
kā palielināt pamatkapitālu sia

Ja vēlaties zināt, kā palielināt pamatkapitālu, tad atrodaties īstajā vietā! Uzņēmuma pamatkapitāla palielināšana prasa 5 vienkāršus soļus. Par tiem sīkāk uzzināsiet šajā rakstā:

 1. Sagatavojiet dokumentus

  Esam Jums sagatavojuši visus nepieciešamos dokumentu paraugus – praktiski visām pamatkapitāla palielināšanas situācijām. Tos varēsiet ērti rediģēt un dažu minūšu laikā savadīt informāciju par sevi un savu uzņēmumu. Principā, ja Jums ir dokumenti, tad 90% darba jau ir padarīts.

 2. Apmaksājiet pamatkapitālu

  Atkarībā no pamatkapitāla palielināšanas veida mainīsies arī tā apmaksas kārtība. Naudas ieguldījuma gadījumā katram no uzņēmuma dalībniekiem, proporcionāli sev piederošajam daļu skaitam, ir jāieskaita attiecīgu summu uzņēmuma kontā no sava privātā konta. Pēc maksājuma veikšanas ir jāsaglabā maksājuma uzdevumus!

  Mantiska ieguldījuma gadījumā vispirms to būs jānovērtē sertificētam vērtētājam. Pēc tam, aizpildot pieņemšanas – nodošanas aktu, to varēsiet nodot uzņēmuma rīcībā. Gadījumā, ja pamatkapitālu plānojat palielināt no peļņas vai rezervēm, tad tās procedūras veiks Jūsu grāmatvedis – Jums atliks tikai dokumentu sastādīšanas daļa.

 3. Parakstiet dokumentus

  Visiem iesniedzamajiem dokumentiem, izņemot maksājumu uzdevumiem, ir jābūt parakstītiem no visu iesaistīto personu puses ar drošiem elektroniskajiem parakstiem. Ja kādai no iesaistītajām personām nav pieejams eParaksts, varat bez maksas pieteikties eParaksts Mobile aplikācijai savā viedtālrunī. Dokumentus ir iespējams elektroniski parakstīt arī ar Smart-ID aplikāciju.

 4. Iesniedziet dokumentus

  Elektroniski parakstītos dokumentus varēsiet iesniegt caur UR pakalpojumu portālu: https://registrs.ur.gov.lv/ – piekrītot portāla noteikumiem, autentificējoties ar kādu no piedāvātajiem identifikācijas rīkiem un pakalpojumu katalogā izvēloties atbilstošās izmaiņas.

 5. Pārskaitiet valsts nodevu

  Valsts nodevas apmērs ir 40 eiro. To automātiski aprēķinās UR sistēma dokumentu iesniegšanas procesā. Tad arī varēsiet to apmaksāt, piesliedzoties ar savu vai uzņēmuma internetbanku.

Galējas nepieciešamības gadījumā varat pasūtīt arī individuālu dokumentu sagatavošanu. Pieredzējis speciālists parūpēsies par visu Jums nepieciešamo dokumentu aizpildīšanu Jūsu vietā.